Malowanie silosów metodą alpinistyczną – woj. lubuskie i zachodniopomorskie

Na naszą ofertę składają się liczne usługi wysokościowe, do których należy także malowanie silosów i kominów w Gorzowie Wielkopolskim oraz Szczecinie. Potężne rozmiary silosów robią wrażenie, warto żeby zwracały uwagę także estetycznym wyglądem, wszak służą do przechowywania materiałów, które wymagają odpowiednich warunków. Zdajemy sobie sprawę, że malowanie obiektów znajdujących się na terenie zakładów, powinno przebiegać sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie, aby nie zakłócać trybu pracy danej firmy. Pomocne w tym z pewnością będzie malowanie natryskowe z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Posiadamy agregat hydrodynamiczny oraz doświadczenie w pracy na wysokościach, czego chcieć więcej?

Malowanie natryskowe jest bardzo wydajne, ze względu na mniejsze zużycie farby niż przy metodach tradycyjnych i doskonale kryje powierzchnie. Dostęp linowy sprawia, że możemy dostać się do każdego elementu konstrukcji, a farba wyrzucana przez dyszę, może dotrzeć do wszystkich zakamarków, co pozwala na dokładne zabezpieczenie całego obiektu. Do malowania silosów używamy farb przemysłowych, o właściwościach antykorozyjnych. Przed przystąpieniem prac proponujemy piaskowanie powierzchni, dzięki czemu efekt będzie utrzymywał się znacznie dłużej, ponieważ farba uzyska lepszą przyczepność. Umiejętnie przeprowadzone malowanie systemem antykorozyjnym, to pewność zachowania na długie lata estetyki i funkcjonalności obiektu.

Ostrzegawcze i renowacyjne malowanie kominów w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie

Kominy przemysłowe to budowle o dużej wysokości, służące do odprowadzania spalin lub innych gazów powstających w wyniku procesów chemicznych. Odgrywają istotną rolę w działaniu zakładów. Firma Altura zajmuje się malowaniem kominów żelbetowych, ceramicznych i stalowych, ponieważ bez względu na rodzaj budulca, potrzebują co pewien czas renowacji. Narażone na nieustanne działanie czynników atmosferycznych niszczeją, blakną i tracą estetyczny wygląd, a zaniedbania mogą doprowadzić do ich złego funkcjonowania. Nie wszyscy wiedzą, że malowanie kominów jest regulowane odpowiednimi rozporządzeniami Ministra Infrastruktury oraz prawem lotniczym. Mowa tu o malowaniu ostrzegawczym, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obiektom latającym. W przypadku malowania przeszkodowego konieczny jest dobór odpowiednich powłok, charakteryzujących się trwałością i dużą widocznością.

Aby móc pracować w dostępie linowym na tak dużych wysokościach, niezbędne jest posiadanie uprawnień i badań wysokościowych. Nasza ekipa pracowników, to odpowiedzialna załoga, przestrzegająca wszystkich przepisów. Pracujemy na najlepszym i sprawdzonym sprzęcie, dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa i wysokiej jakości usług. Przed rozpoczęciem malowania niezbędne jest wcześniejsze czyszczenie obiektu. Metoda czyszczenia musi uwzględniać rodzaj budulca, z jakiego jest komin, aby uzyskać najlepszą skuteczność i jednocześnie nie doprowadzić do ewentualnych mikrouszkodzeń. Przy wyborze odpowiedniej farby także powinniśmy brać ten aspekt pod uwagę, oprócz tego również właściwości farby i jej koloryt. Właściwe postępowanie pozwala uzyskać pożądany efekt i oczekiwaną trwałość. W pracy wykorzystujemy malowanie natryskowe, którego główną zaletą jest szybkie tempo prac. Malowanie kominów wykonujemy w Gorzowie i Szczecinie oraz na terenie całego woj. lubuskiego i woj. zachodniopomorskiego. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.