Kolce przeciw ptakom – legalna i skuteczna ochrona

W ostatnim czasie ptaki przestały bać się ludzi, są natrętne i trudno jest je odgonić. A przecież mimo całego swojego uroku, stwarzają też zagrożenie, a ich towarzystwo bywa dokuczliwe. Przede wszystkim w ich odchodach gromadzą się wirusy, które mogą być groźne dla ludzi. Potrafią zapaskudzić elewacje, parapety, okna… a nierzadko i nas samych i nie pomagają słowa pocieszenia, że to „na szczęście” 😉 … Ptasie zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia i często pozostawiają nieestetyczne ślady. Jednak jest środek zaradczy w postaci kolców przeciw ptakom. Nie jest to rozwiązanie nowe, ale z pewnością coraz częściej stosowane, co nie dziwi zważywszy na opisane powyżej fakty.

Pojawiają się obawy czy takie rozwiązania są legalne. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska, zakazane jest umyślne okaleczanie ptaków, a producenci kolców przywiązują dużą wagę, aby produkt nie wyrządzał krzywdy. Druty są tępo zakończone, a więc bezpieczne, więc także i legalne. Odpowiednio dobrane i zamontowane kolce to skuteczna i zgodna z prawem ochrona przeciw ptakom.

Montaż kolców przeciw ptakom

Kolce montuje się zwykle na gzymsach, balkonach, dachach, tablicach reklamowych, itp., czyli krótko mówiąc w miejscach trudno dostępnych. W tym momencie firma Altura może polecić swoje usługi wysokościowe. Alpinizm przemysłowy to nasza domena! Wykonywanie prac z wykorzystaniem technik linowych pozwala na większą efektywność. Dzięki takim rozwiązaniom możemy dostać się na dowolną wysokość i zrealizować najtrudniejsze zlecenia. Tym bardziej, że posiadamy bogate doświadczenie, poparte paroletnią praktyką zdobyte podczas działalności w branży. Troszczymy się o bezpieczeństwo naszych pracowników, stosując się do zasad BHP. Zatrudniamy tylko wykwalifikowane osoby, posiadające badania wysokościowe i przebyte szkolenia.

Przywiązujemy dużą wagę do trwałości naszych prac. Przed dokonaniem montażu przygotowujemy powierzchnię, aby mocowanie było solidne i wytrzymało próbę czasu. Pomagamy dobrać optymalne rozwiązania i usytuowanie kolców. Kolce przeciw ptakom w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie oraz w całym woj. lubuskim i zachodniopomorskim, montujemy na dowolnych obiektach, jak np. budynki mieszkalne, dworce, wiadukty, hale, magazyny, budynki sakralne, itp. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

Kolce przeciw ptakom w Gorzowie i Szczecinie – montaż na dowolnych obiektach

Widok ptaków cieszy oko, ale otoczenie „ozdobione” ich odchodami, stanowi widok raczej odpychający. Niestety gołębie nie są już tak płochliwe jak kiedyś, oswoiły się i przyzwyczaiły do obecności człowieka. Siadają uparcie na parapetach, balkonach i gzymsie. Efektem są paskudne, a co więcej także szkodliwe zabrudzenia, bowiem w ptasich odchodach znajdują się wirusy. Lekarstwem może być zainstalowanie specjalnych kolców przeciw ptakom. W Gorzowie oraz Szczecinie i okolicach montażem wspomnianych kolców zajmuje się firma Altura, która swoją działalność prowadzi od 2012 roku. Dokładamy starań, aby wszystkie zadania wykonane były solidnie i terminowo. W przypadku montaży bardzo ważna jest dokładność, aby mocowania wytrzymały próbę czasu.

Nasze usługi to szeroko pojęte prace wysokościowe, zajmujemy się myciem, montażami i wycinką. I trzeba Wam wiedzieć, że w każdej dziedzinie dajemy z siebie wszystko. W przypadku kolców przeciw ptakom, trudność polega na tym, że ich montaż należy wykonać w miejscach trudno dostępnych dla człowieka, które natomiast są ulubionymi miejscówkami gołębi i innych skrzydlatych stworzeń. Jednak dla nas nie ma zleceń nie do wykonania. Dzięki uprawnieniom pracy na wysokościach i wykorzystaniu technik alpinizmu przemysłowego zrealizujemy każdy montaż. Dachy, gzymsy i inne części budynku – dostaniemy się wszędzie gdzie będzie trzeba. Dzięki nam ptaki nie będą uprzykrzać życia mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego oraz Szczecina i okolic.