Czyszczenie elewacji z cegieł

Ceglane elewacje budynków są bardzo reprezentacyjne i cieszą oko, pod warunkiem że nie straszą zabrudzeniami czy szpecącymi graffiti. Cegła jest doskonałym i przede wszystkim bardzo trwałym materiałem budowlanym, nie dziwi więc że budynki wznoszone wiele lat wstecz, wciąż są w doskonałym stanie technicznym. Równocześnie zrozumiałym jest, że ulegają zabrudzeniom, tworzą się na nich naloty, głównie przez zanieczyszczenia w atmosferze. Innym aspektem są akty wandalizmu i wątpliwej urody rysunki wykonane sprayem. Jednakże jest sposób na to, by elewacja ceglana odzyskała świetny wygląd.

Polecamy metodę obróbki strumieniowo-ściernej, czyli potocznie mówiąc piaskowanie. Konieczne jest użycie specjalnej piaskarki, która przez wąż zakończony dyszą, ‘wyrzuca’ piasek pod wysokim ciśnieniem. Drobinki uderzając o powierzchnię, odczepiają warstwę zanieczyszczeń od podłoża. Tym sposobem można usunąć nawet taki brud, który wniknął nieco głębiej. Jako ścierniwo nie musi służyć tylko i wyłącznie piasek, bywają stosowane także inne materiały, które dobiera się według potrzeb, może to być np. szkło lub drobiny skorupy kokosa.

Firma Altura wśród swoich licznych usług posiada piaskowanie w woj. lubuskim. Czyszczenie elewacji ceglanej wymaga odpowiedniego przygotowania, aby obyło się bez przykrych niespodzianek. Przede wszystkim trzeba precyzyjnie zasłonić okna i parapety, żeby nie zostały przypadkowo uszkodzone podczas pracy. Wykonujemy także oględziny powierzchni i oceniając jej stan, dobieramy optymalne ustawienia, np. rodzaj ścierniwa czy moc ciśnienia.

Piaskowanie elewacji ceglanych w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim

Naszą firmę tworzą profesjonaliści, którzy znają się na swojej pracy. Usługi świadczymy od 2012 roku w obrębie całego województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, nieustannie udoskonalając nasze umiejętności i zdobywając doświadczenie, które jest największą wartością każdego pracownika. Posiadamy wysokiej klasy urządzenia i wykorzystujemy sprawdzone metody działania, co pozwala nam na bezproblemową realizację różnych zleceń. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.

Wykonujemy piaskowanie elewacji na dużych wysokościach i w zależności od możliwości wykorzystujemy techniki alpinistyczne, podnośniki lub rusztowania. Warunki współpracy ustalane są indywidualnie, ponieważ specyfika każdego zlecenia jest inna. Zajmujemy się piaskowaniem kościołów, szkół, instytucji, budynków przemysłowych, domów mieszkalnych. Można nam powierzyć czyszczenie dowolnej budowli, bez najmniejszych obaw. Gwarantujemy, że dołożymy starań, aby proces obróbki przyniósł oczekiwane efekty i elewacje odzyskały świetny wygląd, stając się ozdobą otoczenia.