Obróbka strumieniowo-ścierna kominów

Kominy przemysłowe to obiekty o niebagatelnej wysokości, a ich zadaniem jest odprowadzanie spalin oraz innych gazów wytwarzających się w skutek procesów chemicznych. Pełnią ważną funkcję w działaniu zakładów produkcyjnych, dlatego trzeba systematycznie przeprowadzać ich renowację. Wystawione na ciągłe oddziaływanie czynników środowiskowych, ulegają korozji. Jeśli w porę nie podejmie się stosownych działań, z czasem utracą swoje właściwości użytkowe, powodując straty ekonomiczne. W związku z tym znacznie korzystniejsze będzie stosowanie odpowiedniej ochrony. Na chwilę obecną na rynku można znaleźć liczne systemy antykorozyjne, jednakże przed ich aplikacją niezbędne jest dokładne przygotowanie powierzchni.

Firma Altura poleca Państwu obróbkę strumieniowo-ścierną, inaczej mówiąc piaskowanie. Jesteśmy w posiadaniu wysokiej klasy piaskarki, za pomocą której skutecznie realizujemy powierzone nam zadania. Urządzenie posiada zbiornik na piasek lub inne ścierniwo, a przez podłączony do niego wąż zakończony dyszą, wydostaje się sprężone powietrze z piaskiem, które uderza z dużą siłą. Warstwa zabrudzeń, zostaje skruszona i odpada od podłoża. Tym sposobem można pozbyć się rdzawych nalotów i innych zanieczyszczeń. Efektem jest równa, ale lekko porowata powierzchnia, na którą z powodzeniem można zaaplikować powłokę malarską o właściwościach antykorozyjnych, bez obawy że będzie odpryskiwać lub się łuszczyć.

Piaskowanie silosów w województwie lubuskim i zachodniopomorskim

Silosy przeznaczone są do magazynowania materiałów sypkich, które powinny być składowane w odpowiednich warunkach. Dlatego istotna jest odpowiednia dbałość, o te potężne obiekty wystawiane na działanie szkodliwych czynników. Ponadto do dna i ścian przywierają pozostałości przechowywanych surowców. Podobnie jak w przypadku czyszczenia kominów, tak i tutaj sprawdzi się metoda piaskowania. Wąż zakończony dyszą, pozwala na precyzyjne dotarcie do wszystkich zakamarków i szczelin, usuwając wszelkie ogniska korozji i zabrudzenia. Zajmujemy się czyszczeniem wewnętrznych i zewnętrznych ścian silosów.

Piaskowanie kominów i silosów to prace wysokościowe, do których niezbędne są odpowiednie predyspozycje i umiejętności. Wszyscy nasi pracownicy posiadają przepisowe przygotowanie: szkolenia wysokościowe i badania. Na tak dużych wysokościach optymalne jest wykorzystywanie technik alpinistycznych, które umożliwiają dotarcie do każdego fragmentu obiektu.

Terenem naszego działania jest Gorzów Wielkopolski, Szczecin oraz okoliczne miejscowości. Zawsze pracujemy z zachowaniem zasad BHP i pełnym zaangażowaniem. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług wysokościowych,  zapewniając że zrealizujemy je w możliwie najkrótszym czasie, zachowując przy tym wysoki poziom wykonawstwa.