montaż kolców na ptaki cennik Gorzów Wielkopolski Altura

Widok ptaków cieszy oko, a ich symfoniczny śpiew porywa wielu słuchaczy. Niemniej jednak lepiej obserwuje się te małe istoty z daleka, kiedy to mamy pewność, że nie zabrudzą naszego parapetu, balkonu, elewacji czy okna. Ich odchody bowiem nie tylko wpływają na estetykę tych konstrukcji, ale i również stwarzają zagrożenie dla człowieka czy zwierząt domowych.

Jak zaradzić temu problemowi? Tutaj z pomocą przychodzą siatki i kolce na ptaki. Montaż tego typu zabezpieczeń oferuje firma Altura, której domeną są prace wysokościowe. Żadna wysokość nie jest nam starsza – przekonaj się o tym sam!

Kolce przeciw ptakom – skuteczny sposób na ich odstraszenie

Ptaki przesiadując na parapetach, balkonach, dachach, gzymsach lub banerach reklamowych, defekują na ich powierzchnie, zaburzając wygląd konstrukcji oraz stwarzając realne zagrożenie dla nas i naszych pupili. Wynika to z faktu, iż są one często nosicielami różnych chorób wirusowych i bakteryjnych. Mowa m.in. o ptasiej grypie, salmonellozie czy ornitozie. Na przestrzeni lat ptaki przestały bać się ludzi, przez co przegonienie ich na stałe graniczy z cudem. Aby je skutecznie odstraszyć, warto rozważyć montaż kolców, które mają za zadanie zniechęcić nieproszonych gości do lądowania. Czy kolce ranią ptaki? Otóż nie – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska, zakazane jest umyślne okaleczanie tych zwierząt, a producenci kolców przywiązują dużą wagę do tego, aby produkt nie wyrządzał krzywdy.

Kolce na ptaki – montaż Gorzów Wielkopolski. Poznaj specyfikę naszej pracy!

W przypadku montażu kolców sprawa nie jest taka prosta, ponieważ trzeba je umieścić w miejscach trudno dostępnych dla człowieka. To właśnie tam gołębie i inne skrzydlate stworzenia przesiadują najczęściej. Dla nas jednak nie ma rzeczy niemożliwych! Dzięki uprawnieniom pracy na wysokościach i wykorzystaniu technik alpinizmu przemysłowego zrealizujemy każde zlecenie na montaż. Dachy, gzymsy i inne części budynku – dostaniemy się wszędzie, gdzie potrzeba.

Jak działa siatka na gołębie?

Montaż takiej siatki pozwala na całkowite oddzielenie konkretnej przestrzeni od środowiska zewnętrznego, co sprawia, że ptaki nie mają możliwości, aby dostać się do wnętrza budynku. Tego typu zabezpieczenia wykonane są z polietylenu, charakteryzują się więc odpornością na czynniki atmosferyczne i mogą mieć oczka różnej gęstości, w zależności od potrzeb. Warto pamiętać, że samodzielne mocowanie siatki na ptaki jest trudne do zrealizowania, szczególnie gdy powierzchnia, którą chcesz odizolować, jest dość obszerna. Na szczęście, trafiłeś na nas, czyli zespół profesjonalistów, który na wysokościach pracuje już od wielu lat!

To samo tyczy się siatki na balkon przeciw gołębiom. Montaż, choć wówczas nie odbywa się przeważnie na dużych wysokościach, wymaga specjalistycznej wiedzy. Wykorzystując ją w praktyce, możemy zainstalować zabezpieczenie w taki sposób, aby służyło Ci przez wiele sezonów.

podnośnik koszowy wynajem lubuskie

Profesjonalne prace wysokościowe

Zdobądź z nami szczyt!

Zadzwoń: +48 798 366 638 | Napisz: altura.gorzow@gmail.com

Montaż kolców przeciw ptakom i siatki – którą metodę wybrać?

Oba te sposoby efektywnie zapobiegają przed obecnością skrzydlatych stworzeń, aczkolwiek mają nieco inne zastosowanie. Montaż siatki na ptaki sprawdzi się dobrze, kiedy chcesz ochronić daną przestrzeń przed ich wlotem. Kolce natomiast warto wybrać wówczas, gdy problemem jest siedzenie lub gniazdowanie gołębi na konkretnych miejscach, takich jak krawędzie budynków, balustrady czy znaki drogowe. Niezależnie jednak, którą metodę wybierzesz, firma Altura zajmie się Twoim zleceniem.

Alpinizm przemysłowy to nasza specjalność! Dzięki perfekcyjnemu opanowaniu jego technik możemy zainstalować kolce i siatki na niemalże każdej wysokości i na każdym obszarze – nawet na powierzchniach zaokrąglonych oraz wąskich elementach architektonicznych. Wykonujemy prace wysokościowe zarówno dla osób prywatnych, jak i spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, instytucji oraz firm.

Montaż kolców na ptaki Lubuskie – cennik

Koszt naszej pracy wyceniany jest indywidualnie, ponieważ wszystko zależy od różnych czynników, takich jak m.in. wielkość powierzchni czy liczba zamontowanych kolców. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile w Twoim przypadku wyniesie cena takiej usługi, to zapraszamy do kontaktu.