alpinistyka przemysłowa

PROFESJONALNE USŁUGI ALPINISTYCZNE

Oferta usług dostępnych w naszej firmie jest dopasowana do aktualnych potrzeb rynku, niemniej jednak jesteśmy otwarci na sugestie w zakresie jej modyfikacji pod spersonalizowane potrzeby Klienta.
Nasi wyszkoleni w zakresie technik dostępu linowego pracownicy, mogą sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. Zaangażowanie i zamiłowanie do tego co robimy, sprawia że zyskaliśmy Państwa zaufanie.

USŁUGI WYSOKOŚCIOWE I WIELE WIĘCEJ!

Działalność firmy Altura to szeroko pojęte prace wysokościowe. Firma powstała w 2012 roku i od tego czasu wykonaliśmy wiele rozmaitych zleceń, o zróżnicowanym stopniu trudności.

W naszej pracy wykorzystujemy kilka metod, które dobieramy pod indywidualny charakter zadania. Powierzone nam prace realizujemy przy użyciu rusztowań, drabin i podnośników, jednak pragniemy zaznaczyć, że naszą domeną jest alpinizm przemysłowy.

ALPINIZM PRZEMYSŁOWY – CO TO TAKIEGO?

Alpinizm przemysłowy to nic innego jak zastosowanie technik alpinistycznych przy wykonywaniu różnego rodzaju prac na dużych wysokościach.

Niezbędny jest do tego specjalistyczny sprzęt oraz umiejętności. W latach osiemdziesiątych utworzyło się Stowarzyszenie Alpinizmu Przemysłowego IRATA (Industrial Rope Access Trade Association), które stworzyło autorski system wykorzystywany do robót wysokościowych. Jego fundamentalnym zadaniem było opracowanie standardów pracy, by była w najwyższym stopniu bezpieczna i efektywna.

Zawód alpinisty przemysłowego nie jest dla każdego. Osoby, które chcą się parać zajęciem na wysokościach muszą mieć do tego odpowiednie predyspozycje, takie jak brak lęku wysokości, wytrzymałość psychofizyczną, sprawność, odporność na trudne warunki atmosferyczne. To bez wątpienia cechy wszystkich członków naszej ekipy.

Firmę Altura tworzy doświadczona i przeszkolona kadra, która pracuje w oparciu o system IRATA, bez zastrzeżeń respektująca wszystkie narzucone reguły i zasady.

IRATA Industrial Rope Access Trade AssociationPosiadamy uprawnienia alpinistyczne oraz niezbędne badania wysokościowe, ponieważ na pierwszym miejscu zawsze jest bezpieczeństwo i ochrona zdrowia i życia. Takie podejście w dużym stopniu przekłada się na skuteczność naszych działań.