Sprawdź naszą ofertę:

piaskowanie malowanie proszkowe

Obróbka strumieniowo-ścierna różnych powierzchni – Lubuskie

W ramach specjalistycznych prac wysokościowych nasza firma zajmuje się piaskowaniem na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina oraz pobliskich miejscowości. Na początek kilka słów wyjaśnienia. Piaskowanie czyli inaczej obróbka strumieniowo-ścierna to proces technologiczny, mający na celu wyczyszczenie lub ukształtowanie wybranej powierzchni. Strumień sprężonego powietrza z dodatkiem piasku, z dużą prędkością i mocą uderza o daną płaszczyznę, czego skutkiem jest oderwanie się cząsteczek brudu od podłoża. Niezbędne przy tej metodzie jest wykorzystanie specjalistycznego urządzenia zwanego piaskarką. W procesie tym jako ścierniwo, poza piaskiem można spożytkować także inne materiały, pod warunkiem że zostaną odpowiednio rozdrobnione, mogą to być np.: drobiny szkła, metalu, skorupy orzecha kokosowego, itp.

Piaskowanie to bardzo precyzyjna metoda, która pozwala dotrzeć do wszystkich zakamarków, zakrzywień i wgłębień. Każdy fragment zostanie starannie oczyszczony i wygładzony. Zaletą jest możliwość usunięcia brudu utrwalonego i zagnieżdżonego w głębi warstwy. Obróbka strumieniowo-ścierna zalecana jest przed malowaniem, co pozwala na doskonałą przyczepność powłok malarskich. Nasze usługi obejmują piaskowanie:

  • elewacji ceglanych – czyszczenie zabrudzeń, usuwanie graffiti, nalotów
  • konstrukcji stalowych – usuwanie starych warstw farby, rdzy
  • silosów i kominów – usuwanie powłok malarskich, nalotów, walka z korozją

Wykonujemy piaskowanie w Gorzowie Wielkopolskim

W zależności od rodzaju powierzchni jaka ma zostać poddana piaskowaniu, dobieramy odpowiednie ścierniwo, aby jej nie uszkodzić. Ponadto przed rozpoczęciem prac starannie, zabezpieczamy wszystkie fragmenty, które mają pozostać nienaruszone. Naszym cele zawsze jest jak najlepsze wykonanie usługi, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Przestrzegamy ściśle określonych zasad BHP, m.in. stosując odpowiednią odzież ochronną. Zawodowe podejście sprawia, że zyskuje na tym każda ze stron.

Obróbka strumieniowo ścierna kominów i silosów, wymaga użycia techniki alpinistycznej. Posiadamy wymagane uprawnienia i badania, więc bez przeszkód możemy podjąć się zadań tego typu, nawet na dużych wysokościach. W przypadku piaskowania budynków często wystarczają rusztowania lub podnośnik. Każdorazowo wybieramy optymalną metodę, aby realizacja zlecenia przebiegła sprawnie i generowała jak najmniejsze koszty. Przyjmujemy zlecenia na piaskowanie w Gorzowie, Szczecinie oraz na terenie całego województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu