piaskowanie elewacji gorzów wielkopolski

Cegła to piękny materiał, który może stać się także ozdobą budynku. Niepowtarzalny charakter tego materiału to zasługa pięknego koloru, struktury oraz kompozycji, którą tworzą poszczególne cegły. Jednak, aby taka elewacja mogła zaprezentować pełnię swoich walorów wizualnych, konieczne jest utrzymanie jej w dobrym stanie i systematyczna konserwacja. W tym wypadku wykorzystuje się więc czyszczenie elewacji z cegły specjalistycznymi technikami, do których możemy zaliczyć piaskowanie cegły. Chcesz przeprowadzić profesjonalne piaskowanie elewacji? Zadzwoń lub napisz – nasi specjaliści wykonają każde powierzone zadanie!

Czyszczenie starej cegły: renowacja – piaskowanie elewacji Gorzów Wielkopolski

Ceglane elewacje to bez wątpienia element, który nadaje wyjątkowy charakter każdej nieruchomości. Piaskowanie elewacji to niezawodny sposób, dzięki któremu możesz utrzymać wygląd budynku w pierwotnym stanie. Czyszczenie elewacji metodą piaskowania to powszechna praktyka, która cieszy się uznaniem wśród naszych klientów. Jednak, aby proces ten był skuteczny, konieczna jest fachowa ocena stanu cegły oraz dobór odpowiednich parametrów, takich jak między innymi ustalenie optymalnej odległości dyszy oraz wybór ścierniwa. Tylko w ten sposób można uzyskać zadowalające efekty, a jednocześnie nie uszkodzić wyglądu i trwałości cegły. Dlatego właśnie piaskowanie elewacji zleć profesjonalistom! W Altura dysponujemy wysokiej jakości sprzętem oraz wieloletnim doświadczeniem, które pozwala nam zadbać o każdy rodzaj cegły!

Na czym polega czyszczenie cegły z tynku i innych zabrudzeń?

Niskociśnieniowe piaskowanie cegły to niezawodny sposób czyszczenia powierzchni, który przywróci pierwotny wygląd elewacji. Metoda polegająca na obróbce ciśnieniowo-ściernej jest w stanie wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia, które wniknęły już w zewnętrzną warstwę cegły. Jednak na czym polega piaskowanie elewacji? Cały proces opiera się na użyciu specjalistycznego sprzętu – dysza wyrzuca pod ciśnieniem piasek z dodatkiem twardych materiałów ściernych, do których zaliczamy np. szkło, a nawet pokruszone łupiny orzechów kokosowych. Ścierniwa uderzające o podłoże, ściany odrywają od niej nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia przy jednoczesnym wygładzeniu cegły. Dzięki temu odzyskuje ona swój kolor i wyjątkową, porowatą strukturę, która jest znakiem rozpoznawczym tego materiału.

podnośnik koszowy wynajem lubuskie

Profesjonalne prace wysokościowe

Zdobądź z nami szczyt! Zadzwoń: +48 798 366 638 | Napisz: altura.gorzow@gmail.com

Profesjonalne szlifowanie cegły – Altura

Piaskowanie niskociśnieniowe to nowoczesna metoda, która minimalizuje ryzyko uszkodzeń cegły. Dodatkowo przed przystąpieniem do prac właściwych, przeprowadzamy wnikliwą analizę materiału, tak aby dobrać metodę piaskowania, ciśnienie, a także ścierniwo, które najlepiej poradzi sobie z zabrudzeniami, a jednocześnie nie uszkodzi cegły. Przed rozpoczęciem piaskowania zabezpieczamy wszystko okna, parapety oraz inne elementy budynku, które mógłby zostać uszkodzone przez proces czyszczenia. W ten sposób nasi klienci mogą cieszyć się efektami naszej pracy, a jednocześnie mieć pewność, że prace przebiegną bez żadnych komplikacji.

Do czego najczęściej wykorzystuje się czyszczenie metodą piaskowania? Przede wszystkim do czyszczenia elewacji:

 • szkół,
 • kościołów,
 • urzędów,
 • budynków przemysłowych,
 • domów mieszkalnych.

Działamy również na ponadprzeciętnych wysokościach, wykorzystując techniki alpinistyczne oraz podnośniki. Dlatego też podejmujemy się prac związanych z czyszczeniem kominów przemysłowych oraz przygotowujemy je pod procesy zabezpieczające przed korozją.

Czyszczenie starej cegły Lubuskie – cennik

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje piaskowanie cegły – cena jest jednak zależna od wielu czynników, dlatego każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Przede wszystkim pod uwagę bierzemy stan, w jakim są czyszczone powierzchnie. Pozwala nam to dobrać odpowiednią metodę piaskowania, ciśnienie, a także – co najważniejsze – rodzaj ścierniwa. Piaskowanie elewacji z cegły to bowiem proces złożony i należy zachować szczególną ostrożność, aby nie dopuścić do mikrouszkodzenia zarówno cegieł, jak i zaprawy. Oprócz tego na cenę wpływają także wymiary czyszczonej powierzchni.

Piaskowanie cegły i inne specjalistyczne prace wysokościowe

Piaskowanie cegły na małych i dużych wysokościach to nie jedyne zadania, których podejmuje się nasz zespół. Jesteśmy ekspertami w specjalistycznych pracach wysokościowych, dlatego zajmujemy się również szeregiem innych zleceń. Dzięki wyszkolonej kadrze i ciągle uaktualnianej wiedzy branżowej wykorzystujemy nowoczesne techniki alpinizmu przemysłowego, aby dostać się tam, gdzie większość maszyn nie jest w stanie. W naszej ofercie znajdziesz także:

 • rozwieszanie reklam na budynkach i billboardach,
 • wysokościowe mycie okien i prace oczyszczające,
 • wycinka drzew i gałęzi w miejskich terenach zielonych,
 • odśnieżanie dachów,
 • malowanie,
 • czyszczenie zbiorników,
 • montaże na wysokościach.

Dodatkowo wykonujemy także niestandardowe zadania dopasowane od wymagań klienta. Pracujemy zawsze na najwyższym poziomie!