jak-mycie-okien-woda-demineralizowana-moze-odmienic-twoj-dom

Dlaczego po opadach deszczu pozostają białe plamy i smugi na szybach? To zanieczyszczenia takie jak sadza, kurz, spaliny z ruchu ulicznego i pyłki drzew. Mycie okien wodą demineralizowaną pomaga w skutecznym usunięciu tych, ale i pozostałych zabrudzeń. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne mycie okien i czym różni się woda demineralizowana od zwykłej wody z kranu.

Woda demineralizowana – co to jest i po co się jej używa?

Woda demineralizowana to woda, z której usunięto sole mineralne za pomocą procesów demineralizacji lub odwróconej osmozy. Usunięcie tych substancji sprawia, że woda staje się bardziej czysta, miękka i pozbawiona substancji, które mogą osadzać się na powierzchniach, takich jak np. szyby.

Woda demineralizowana jest stosowana w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, laboratoria, produkcja elektroniki, a także do zastosowań domowych, takich jak mycie okien czy karoserii samochodowych.

Mycie wodą demineralizowaną a zwykłą

Mycie okien wodą demineralizowaną ma liczne zalety w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Po pierwsze, eliminuje pozostawianie smug i białego osadu, co zwykle ma miejsce przy użyciu zwykłej wody z kranu. Dzięki temu, okna po umyciu wyglądają czysto i przejrzyście.

Ponadto woda demineralizowana do mycia okien zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń na szybach w przyszłości. Dzięki wykorzystaniu tej techniki np. do mycia okien na wysokościach można oszczędzić i czas i pieniądze, ponieważ częste mycie okien nie będzie konieczne.

Krok po kroku – jak myć okna wodą demineralizowaną

Aby osiągnąć najlepsze efekty przy myciu okien wodą demineralizowaną, należy dobrze się przygotować. Po pierwsze, trzeba zaopatrzyć się w wodę demineralizowaną oraz narzędzia do mycia, takie jak szczotka, czysta ściereczka tetrowa i ściągacz. Następnie, należy dokładnie umyć okna, korzystając z odpowiednich technik. Po umyciu warto jeszcze lekko przetrzeć okna, aby zapobiec pozostawianiu drobnych smug (to nieuniknione). W ten sposób można osiągnąć doskonałe rezultaty czyszczenia bez pozostawiania śladów na szybach.

Mycie okien na wysokościach, szczególnie w przypadku dużych budynków czy trudno dostępnych miejsc, wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności oraz przestrzegania ścisłych zasad bezpieczeństwa.

Najlepiej jest powierzyć tę pracę profesjonalistom z doświadczeniem w zakresie BHP oraz specjalistycznym sprzętem do pracy na wysokościach.

Specjalne urządzenia do mycia okien wodą demineralizowaną

Na rynku są dostępne też systemy do mycia okien wodą demineralizowaną. To rozwiązania dedykowane skutecznemu i bezsmugowemu czyszczeniu szyb, zwłaszcza na wysokościach. To między innymi:

  • Kije teleskopowe – Niektóre modele pozwalają na czyszczenie okien nawet do 20 metrów bez konieczności korzystania z drabin czy podnośników. Są regulowane do wymaganej długości i wyposażone w dysze, które podają wodę na górę.
  • Szczotki – Montowane na końcu kija teleskopowego, usuwają gruboziarniste zanieczyszczenia, które następnie są zmywane przez wodę ze zintegrowanych dysz. Posiadają delikatne włosie, które skutecznie czyści szklane powierzchnie bez ryzyka zarysowania.
  • Zestawy filtracyjne – Składają się z różnych systemów filtracji, takich jak układy filtracyjne DI (dejonizacji) lub RO (osmozy odwróconej), które usuwają minerały z wody, pozostawiając ją demineralizowaną. To pozwala na uzyskanie czystej wody, która nie pozostawia smug ani plam podczas mycia.

Profesjonalne systemy do mycia okien wodą demineralizowaną są niezbędnym narzędziem dla firm specjalizujących się w:

  • czyszczeniu fasad,
  • witryn sklepowych,
  • paneli słonecznych
  • i innych powierzchni szklanych na dużych wysokościach.

Dzięki nim można osiągnąć doskonałe rezultaty czyszczenia, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo pracowników i efektywne wykorzystanie czasu.

Wiemy, jak działa woda demineralizowana do mycia okien. Zachęcamy do sprawdzenia naszych usług w praktyce: