odśnieżanie

W Altura specjalizujemy się w szeroko rozumianych pracach wysokościowych. Jedną z naszych usług jest także odśnieżanie dachów płaskich i spadowych. Zalegający śnieg może być znacznym problemem i niebezpiecznie obciążać konstrukcje budynków. Nasi specjaliści wiedzą, jak szybko i sprawnie pozbyć się nadmiaru śniegu i sopli, które stanowią realne zagrożenie dla przechodniów. Zapraszamy do kontaktu – działamy tam, gdzie inni nie dają rady!

Dlaczego odśnieżanie dachu jest tak ważne?

Warto pamiętać, aby monitorować ilość nagromadzonego śniegu na dachu i regularnie przeprowadzać odśnieżanie – szczególnie gdy do czynienia mamy z regularnymi i mocnymi opadami śniegu. Należy podkreślić, że odśnieżanie dachu to konieczność, której dopilnować powinien każdy zarządca nieruchomości pod konsekwencją mandatu. Dlaczego to tak istotne?

  • Bezpieczeństwo – nagromadzony śnieg na dachu może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Gwałtowne ocieplenie, zmiany temperatury lub obfite opady mogą prowadzić do nagłego ślizgania się śniegu i lodu z dachu, co stanowi ryzyko dla przechodniów i pojazdów znajdujących się poniżej. Profesjonalne odśnieżanie dachów zapobiega takim sytuacjom.
  • Unikanie uszkodzeń konstrukcji – nadmierna ilość śniegu na dachu może wywierać ogromny nacisk na konstrukcję budynku. Zwłaszcza mokry i zbity śnieg jest bardzo ciężki. Bez odśnieżania dach może ulec uszkodzeniu, deformacji lub nawet załamaniu. Może to prowadzić do kosztownych napraw, a nawet katastrofy budowlanej, za którą odpowiedzialny jest zarządca obiektu budowlanego.
  • Unikanie przecieków i zalania – nagromadzony śnieg na dachu w pewnym momencie zaczyna topnieć w wyniku wzrostu temperatury lub opadów deszczu, co często prowadzi do przecieków w dachu i we wnętrzu budynku. To może uszkodzić izolację, strukturę i wyposażenie pomieszczeń oraz prowadzić do powstania pleśni i innych problemów związanych z wilgocią.

Jak wygląda odśnieżanie dachów płaskich?

Choć pracujemy również na dachach spadzistych, to większość naszych zleceń dotyczy dachów płaskich, ponieważ z racji konstrukcji takich budynków, śnieg nie może naturalnie spaść z dachu.

Odśnieżanie dachów płaskich jest specyficznym zadaniem, które wymaga ostrożności i odpowiednich narzędzi, aby zapobiec uszkodzeniom dachu i zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy. Nasi alpiniści przemysłowi to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy mają niezbędne uprawnienia i profesjonalny sprzęt przeznaczony do tego rodzaju zadań.

Naszą pracę zaczynamy od oceny zlecenia, a następnie przystępujemy do działania. Odśnieżanie dachów płaskich wykonujemy szybko i efektywnie, jednak jednocześnie dbamy o to, aby nie uszkodzić pokrycia dachu. Zajmujemy się też usuwaniem sopli i nawisów śnieżnych, które stanowią poważne zagrożenie dla osób postronnych lub mogą uszkodzić np. samochody zaparkowane wzdłuż budynków. Aby tego uniknąć, na czas odśnieżania zabezpieczamy teren. Możliwy jest również wywóz śniegu po wcześniejszym uzgodnieniu.

podnośnik koszowy wynajem lubuskie

Profesjonalne prace wysokościowe

Zdobądź z nami szczyt!

Zadzwoń: +48 798 366 638 | Napisz: altura.gorzow@gmail.com

Altura: usługi odśnieżania – cennik

Cennik odśnieżania dopasowywany jest indywidualnie do klienta. Wiele zależy od tego jak duży jest dach oraz jak zaawansowanego czyszczenia wymaga. Odśnieżanie dachów płaskich o powierzchni 1000 m² z lekkim zaśnieżeniem będzie kosztowało mniej niż te same prace wykonane na dachu o powierzchni 3500 m².

Jeśli pod uwagę bierzemy samo odśnieżanie dachu, cena takiej usługi będzie mniejsza niż z dodatkowym czyszczeniem sopli i nawisów oraz ich wywozem. Zazwyczaj cenę przelicza się na metr kwadratowy, ponieważ w ten sposób łatwiej oszacować ostateczną kwotę. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje odśnieżanie Twojego dachu – napisz lub zadzwoń! Podejdziemy do Twojej sprawy indywidualnie!

Prace wysokościowe Altura

Nasi specjaliści to wyszkoleni alpiniści przemysłowi, którzy od lat działają w branży prac wysokościowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zadania. Oferujemy usługi wysokościowe takie jak:

  • prace remontowe i konstrukcyjne,
  • czyszczenie powierzchni,
  • prace konserwacyjne,
  • mycie ciśnieniowe,
  • wycinkę drzew.