odśnieżanie

Odśnieżanie dachów

Zima i padający śnieg to frajda dla dzieci, natomiast dorośli często mają odmienne zdanie na temat tej pory roku. Zaśnieżone ulice i chodniki są utrapieniem dla kierowców i przechodniów, ale to nie wszystko. Warstwa białego puchu, która zalega na dachach, może poważnie obciążać ich konstrukcję. Niebezpieczeństwem są także nawisy lodowe, które stanowią realne zagrożenie dla spacerujących osób. Usunięcie śniegu oraz sopli ze spadzistego i dodatkowo oblodzonego dachu, stanowi nie lada problem i może być ryzykowne dla przeciętnego człowieka. Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem będzie powierzenie tego zadania profesjonalistom. Firma Altura wykonuje prace wysokościowe, w tym: odśnieżanie dachów i usuwanie sopli lodowych.

Trzeba wiedzieć, że im dłużej śnieg zalega na dachu, staje się coraz cięższy. Rzecz jest szczególnie istotna w przypadku płaskich dachów, gdzie oczywistym jest, że pokrywa śnieżna będzie pozostawać, do czasu podwyższenia się temperatury powietrza i samoistnego stopnienia. Jednakże trudno przewidzieć, jak długo będzie to trwało, a zalegający śnieg dodatkowo przyczynia się do zawilgocenia dachu. Decyzję o szybkim usunięciu śniegu powinni podjąć także właściciele obiektów wielkopowierzchniowych, np. hal, magazynów, hipermarketów.

Obowiązek odśnieżenia dachu spoczywa na właścicielu lub zarządcy budynku. Niedopatrzenie w tym względzie może skutkować otrzymaniem mandatu. Właściciel jest zobowiązany do wynajęcia fachowców, którzy posiadają uprawnienia oraz badania upoważniające do pracy na wysokościach.

Usuwanie sopli i śniegu w lubuskim i zachodniopomorskim

Do usług świadczonych przez naszą firmę należy usuwanie nawisów lodowych. Sople powstają w momencie, gdy przy minusowej temperaturze powietrza, dach nagrzewa się od promieni słonecznych lub ciepła z lokali mieszkalnych znajdujących się pod zadaszeniem, powodując topnienie śniegu. Spływające krople wody zatrzymują się na krawędzi i przy kontakcie z mroźnym powietrzem zaczynają zamarzać. Następne krople spływają po powstałym nawisie i również zastygają. Zjawisko to się powtarza, a sople stają się coraz dłuższe.

Zakończone ostrym szpikulcem mogą poważnie zranić ludzi lub uszkodzić samochody, jeśli oderwą się od krawędzi. Nie można czekać aż dojdzie do wypadku, trzeba odpowiednio wcześnie podjąć stosowne kroki. Właścicielom budynków, polecamy nasze usługi wysokościowe. Posługujemy się dostępem linowym, korzystamy z podnośników i rusztowań. Dobór metody uzależniony jest od wysokości budynku, otoczenia. Dysponujemy sprawdzonym sprzętem, a nabyte doświadczenie pozwala nam podjąć się każdego zlecenia. Posiadamy ubezpieczenie OC. Odśnieżaniem i usuwaniem sopli zajmujemy się w Szczecinie i Gorzowie Wlkp., a także na terenie całego woj. lubuskiego oraz woj. zachodniopomorskiego. Zapraszamy.